Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > NEZÁVISLOST JUSTICE V ČASE

NEZÁVISLOST JUSTICE V ČASENezávislost justice je významná hodnota a je neustále třeba, aby se občanská společnost dostatečně o justici zajímala. To představuje i stěžejní myšlenku Justičního Servisu ???? Občané JS, tedy ti, kterým na spravedlnosti záleží!

Hodnotu nezávislosti justice ohrožuje pronikání organizovaného zločinu, vlivných skupin i politiků do soustavy policie, státního zastupitelství a justice. Namátkou připomeňme třeba Berdychův gang a mnoho dalších.

Snaha ovlivňovat soudy je věčná!

V soudních sporech velkých společností jde často o veliké peníze i mnohaleté hrozící tresty. Strany řízení bojují všemi legálními, ale mnohdy i nelegálními prostředky.
Justice je mocná, dokáže pozoruhodné věci, v dobrém i ve zlém.
Soudce se má vyhýbat všemu,co by zpochybňovalo jeho nezávislost... dnes už snad ani není tajemstvím určitá řekněme indiskrétnost kanceláří soudních budov... Ale soudce nežije jenom v budově soudu... stejně jako státní zástupce či policista.

Amnestie Václava Klause byla sprostá nejzažší bída české spravedlnosti, práva a justice po roce 1989, kdy tehdejší prezident vážně poškodil celý justiční systém, neboť trestu unikly zejména konkrétní stíháné osoby za závažnou ekonomickou kriminalitu!
Amnestie Klause byla zcela jistě proti vnitřní morálce práva.

Spravedlnost je totiž jedna z nejdůležitějších věcí, které lidi od státu očekávají!
Možnost brát se za svoje právo a v případě práva vyhrát...
Právo musí být propojeno se základními morálními hodnotami a je dobře,že se v poslední době občanská společnost stále více a více probouzí i v otázce ochraně velké hodnoty, kterou je nezávislost justice a právní stát