Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > KDYŽ HYENY PASE MAMON

KDYŽ HYENY PASE MAMONSoučasný občanský zákoník klade velký důraz na smluvní volnost jedince. 
 
Darování nemovitosti pouze jednomu dítěti je zcela v právu rodiče. 
Je však třeba pamatovat, že pokud dojde k úmrtí rodiče (dárce) do tří let od data darování, pak může dojít k započtení na tzv. POVINNÝ DÍL DĚDICTVÍ a obdarovanému dítěti se tak poníží případná hodnota například další děděné pozůstalosti.
 
V praktickém životě si řada rodičů přeje zamezit případným budoucím SPORŮM O DĚDICTVÍ MEZI SOUROZENCI, kdy jednomu sourozenci darovali nemovitost a druhému něco jiného nebo nic... 
Takové situaci se často předchází pomocí DOHODY O VYPOŘÁDÁNÍ MEZI SOUROZENCI. 
 
Současně s takovou dohodou mezi sourozenci dochází k uzavření darovací smlouvy. 
Obsahem dohody pak může být libovolná finanční částka jako kompenzace. 
Vypořádání mezi sourozenci je ale také možné jinou formou než finanční, a to např. darování jiné nemovitosti nebo jiných například i movitých věcí.
 
 
Život však není černobílý a zejména až boj o majetek je relevantním zrcadlem charakteru člověka!
 
Lidé, kteří se znají takřka celý svůj život. Tři generace, které vedle sebe fungovaly bez problémů dlouhé roky... Lidé, kteří kdysi tvořili jak se říká "jednu rodinu". 
Dnes si nemohou přijít na jméno. Věcí mamonu a podvodu v rodině se opakovaně zabývala i policie, která opakovaně konstatovala, že postoj obdarované živnostnice z Hranic na Moravě vůči její matce a bratrovi svědčí o HLUBOCE narušených rodinných vztazích v důsledku darovací smlouvy a s ní spojené důvěřivosti, která vzala za své po úmrtí jednoho z dárců. 
Policejní orgán Krajského ředitelství policie Středočeského kraje i hlavního města Prahy SKPV OOK konstatoval, že neschopnost komunikace obdarované se zbytkem rodiny dárců trvá minimálně od roku 2002 do současné doby, tedy více jak 20 let!
 
Tento otřesný případ MAMONU obdarované rekreační chatou ve Stradonicích, bytem a garáží v okresním městě, pocházející z Hranic na Moravě, sahající až ke dvěma pražským advokátním kancelářím, bedlivě a důsledně připravujeme do reportáže a kompletně jej uvedeme na připravovaném webu www.dostbyloparazita.cz.
 
Justiční servis - tah na branku spravedlnosti.