Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > SMUTNÉ DOPADY TRESTNÍHO ŘÍZENÍ

SMUTNÉ DOPADY TRESTNÍHO ŘÍZENÍDne 27. března 2020 zemřel slušný a pracovitý člověk Ing. Jaroslav Chalupa - ředitel odboru licencí ERÚ. Na slovo vzatý odborník zákonů, norem, vyhlášek a předpisů v energetice. Férový ředitel odboru licencí, odborník, kdy ho značila spolehlivost, obětavost a ohromná pracovitost. Těšil se na důchod, na milovanou rodinu a oblíbenou zahradu s květinami.

Jeho život změnil pět dnů před Štědrým dnem roku 2016 policejní komisař z Hradce Králové, konkrétně 19. prosince, který mu sdělil obvinění z trestného činu v souvislosti s jeho výkonem ředitele a správním rozhodnutí udělení licence. 

Dne 18.2.2020 byl nepravomocně odsouzen senátem Krajského soudu v Ostravě k podmíněnému trestu odnětí svobody v trvání 18. měsíců za údajné nezákonné udělení licencí pro solární elektrárny bratrů Zemkových v Chomutově, čímž měl způsobit škodu 300 milionů korun. 

Ing.Chalupa byl nepravomocně potrestán za jeho rozhodnutí ve správním řízení, avšak dle názoru Justičního Servisu v souladu s tehdejší legislativou, normami i předpisy. Zesnulý Ing.Chalupa se dostal do tříletého policejního a justičního soukolí jeho dehonestace, která se logicky výrazně projevila na zhoršení jeho fyzického i psychického zdraví. Přesto celou dobu ve skrytu duše věřil ve fungování právního státu... Proti nepravomocnému odsouzení již bohužel nestihl podat opravný prostředek..., zemřel s hořkostí a nespravedlností, poškozen na cti. 

Solární baroni dokázali vytvořit nebezpečné Slunce... Energetičťí šíbři spustili na nepohodlné osoby (Vitásková, Chalupa, bratři Zemkovi a další) agresivní trestní hon, kdy jedno sdělení obvinění střídalo druhé, třetí... Ve výkonu trestu tak nad bezprávím pláčou možné oběti energetické a justiční mafie... 

Ve stejné kauze byla už dříve před soudem souzena i bývalá předsedkyně ERÚ Alena Vitásková, která byla zprvu nalézacím soudem odsouzena k nepodmíněnému trestu v trvání 8,5 letům odnětí svobody, odvolací soud ji obžaloby zprostil...

Toho už se bohužel Ing.Chalupa ve svém soudním případě nedožil...