Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > PUBLIC WATCHDOG - MÉDIA - OLIGARCHA - JUSTICE.

PUBLIC WATCHDOG - MÉDIA - OLIGARCHA - JUSTICE.Masmédia hrají důležitou úlohu v oblasti veřejné správy.
Působí jako zprostředkovatelé mezi jednotlivci a státem. Právo veřejnosti na informace je tak ve vysoké míře realizováno skrze hromadné sdělovací prostředky.

Masmédia na jednu stranu mohou napomáhat k posilování důvěry v soudní moc, rozvíjení právního vědomí, na druhou stranu je jejich úlohou i povinnost dohlížet na výkon soudní moci, odhalovat justiční pochybení - omyly a soudy a soudce kritice..., mají tedy funkci hlídacího psa demokracie ( public watchdog).

Významným právem je svoboda projevu médií... A jsme u toho... Pokud oligarcha vlastní média (lhostejno, že je obstruktně zaparkoval do svěřenských fondů), svoboda médií je pryč, ...plně je sám ovládá a řídí, k tomu je ještě trestně stíhaný s podezřením na dotační podvod (a brzy i za podvodné reklamy...) a vykonává k tomu funkci předsedy vlády, jeho vliv na státní správu i justici je nepřijatelný!

Moc dobře si pamatujeme, jak Andrej Babiš vybízel redaktora, aby napsal očerňující články o bývalém ministru vnitra Chovancovi...

Andrej Babiš je i v oblasti médií v kolosálním střetu zájmů, po koupi Mafry a dalších má přímý vliv na jeho média! Ostatně jeho střet zájmů ohledně médií v přestupkovém řízení potvrdil Městský úřad v Černošicích, v odvolacím řízení nastoupil loajální "profesionál" Franěk.
Coby vedoucí narychlo reorganizovaného oddělení přestupků Krajského úřadu Středočeského kraje a přestupek oligarchy v rozporu se zákonem o střetu zájmů obviněného Babiše zastavil (viz. naše PETICE www.justicniservis.cz/petice).

Kritika do řad justice tak může být přínosná u nezávislých médií, naopak u médií vlastněných trestně stíhaným oligarchou naopak velmi škodlivá a destruktivní s cílem ovlivnit justici i veřejnost (vše je dle Babiše kampaň, on je křišťálově čistý miliardář...????).
Právě u něho není stav justice a orgánů činných v trestním řízení vykreslován věrně a nelze od jeho médií v žádném případě očekávat férové zpravodajství!

Pro důvěru v soudnictví a vládu práva je střet zájmů premiéra absolutně nepřijatelný!

Oligarcha potřebuje silnou pozici v médiích a proto si v roce 2012 a 2013 "něco koupil"..., to něco bylo založení firmy AGF Média s týdeníkem 5plus2, kde investigativita novinářů neměla žádné místo...
V dubnu 2013 koupil slovenské Hospodárske noviny, dne 26.6.2013 pak celou Mafru, začínají vycházet stovky pozitivních článků o Andrejovi Babišovi..., to samé následně i v Lidových novinách...

Andrej Babiš ohrožuje demokracii v médiích i z hlediska pohledu veřejnosti na justiční soustavu...Andrej Babiš mimo jiné vlastní média jako fórum k odpovědím jeho provokací (...je to kampaň...), uvědomil si, proč odpovídat na otázky novinářů ohledně jeho podvodů a trestního stíhání, když může novináře sám zaměstnat...

Justice a soudci samotní nesmí tedy médiím zcela podlehnout!
Pro soudce musí být prioritou spravedlivé soudní rozhodnutí, nikoli bezbřehá mediální pozornost, natož v médiích trestně stíhaného předsedy vlády ČR!

Nezapomínejme na to...ani u vhazování lístků 2020 a 2021...