Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 31 let od sametu řekla bych nic moc...!

31 let od sametu řekla bych nic moc...!Protitotalitní hnutí Občanské fórum, založené dne 19.listopadu 1989, jako reakce na brutální zásah proti studentské demonstraci na Národní třídě, hnutí bylo založeno v Činoherním klubu, úvodní prohlášení sepsal pan Václav Havel .

OF bylo hlavním iniciátorem Sametové revoluce v roce 1989.

17.listopad 89 byla ta "zápalná bomba", která to odpálila...

27.11.1989 byla vyhlášena Generální stávka.

Čtyři revoluční fáze euforie, rozkol, jakobinství a chaos a volání po autoritách...,které postupně vyčlenily pole klasickým politickým stranám.

23.ledna 1990 Federální shromáždění schválilo a přijalo zákon o politických stranách.

18.3.1991 byla zaregistrována ODS, nástupce OF, spolu s Občanským hnutím (Pithart, Dienstbier, Burešová...).

Proti komunistickým Stbáckým prevítům, proti kterým se před jednatřiceti lety bojovalo, už jsou dávno prevíti zpět na svých místech a podporují vládu v čele s premiérem, který spolupracoval s Stb, v čele s mafiánem, jenž podivně zbohatl právě v 90.letech a který v roce 2012 založil profikorupční hnutí ANO.

Trestně stíhaný předseda vlády, který s vysokou mírou pravděpodobnosti hraničící s jistotou spáchal dotační a daňový zločin, je v kolosálním střetu zájmů a přesto vede republiku...vede zemi do ekonomické katastrofy a zároveň čerpá extrémní dotace pro svůj holding v rozporu se zákonem o střetu zájmů na úkor všech občanů ČR.

Po 31.letech od sametu tu máme ministryni spravedlnosti, která zločiny předsedy vlády nevidí, neslyší a za vatu je mete pod koberec...!!

Máme tu hradní pakáž v podobě arogantního papaláše Mynáře, který může cokoli a prezident mu to posvětí v hradním podsvětí...
Ten prezident, který záměrně rozeštvává a zároveň nenávidí český národ, prezident, který se chová sprostě, egoisticky, narcisticky!

Po 31.letech od svržení komunismu a zásadních změn směrem ke svobodě a demokracii tu nevítězí pravda a láska, ale lež a nenávist, kdy lež se stává normou a nenávist notorietou!

Z vůdce vzešlého z výsledků demokratických voleb se vyklubal nebezpečný prevít, který nás logicky neochrání a v krizi potápí...

Čím dál tím více se rozevírají sociální nůžky , státní správa je oligarchizována, před zákonem si čím dál více nejsme rovni, vládní garniturou je podporována korupce, exekuční byznys, oproti vyspělým zemím máme stále poddimenzované mzdy, slovo podnikatel je sprostý výraz a samoživitelky jsou údajně lhářky participující na státních příspěvcích...

Zažíváme dny, kdy už nemáme k proclení nic, ani náš smích..., přesto my kriticky myslící moc dobře víme, kdo špatně táhl...

Sametový příběh 89 dál pojíždí po kolejích a čím dál tím více po těch slepých...

???? No řeknu Vám tedy, nic moc...