Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > KDE JSOU PENÍZE DAŇOVÉHO POPLATNÍKA A K ČEMU DOŠLO?

KDE JSOU PENÍZE DAŇOVÉHO POPLATNÍKA A K ČEMU DOŠLO?Především k nedůvodné dehonestaci práce NCOZ a VSZ v korupční kauze exsoudce Sováka ze strany určitých skupin soukromých webů...

Spolku Šalamoun je údajně z veřejných zdrojů známa skutečnost, že dne 10.2.2021 prostřednictvím předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu, byla podána písemná interpelace na ministra vnitra a místopředsedu vlády ČR Jana Hamáčka v aktuální korupční trestní kauze vazebně stíhaného exsoudce JUDr.Zdeňka Sováka ve věci tzv. předstíraného převodu peněz dle $ 158c trestního řádu.

Spolek Šalamoun, jak je jejich notorietou, agresivní rétorikou opakovaně zmiňuje, že kromě bývalého pravomocně odsouzeného policisty ÚOOZ Kirschnera - v kauze je v postavení oznamovatele-svědka, byl předmětný předstíraný převod realizován s nyní již od 5.12.2020 obviněným Milanem Bíbou, kdy spolek Šalamoun neopomene ve své skupině uvést, že Bíba je kriminální živel s bohatým trestním rejstříkem...

Spolek Šalamoun uvádí, že tzv.předstíraný převod peněz ve výši 1,5 milionu korun byl realizován pod dozorem PČR a příslušného dozorového státního zástupce VSZ v Praze, který jej povolil.

Šalamoun pak činí závěry, že tyto finanční prostředky zcela zmizely a policie je podle nich již devět měsíců údajně neúspěšně hledá... ????

Justiční Servis k těmto šalamounským dojmologiím uvádí následující skutečnosti :

Chápeme, že pro někoho může být cesta zviditelnění cestou za každou cenu hledat nedostatky a senzace tam, kde nejsou... a zároveň touto dojmologií dehonestovat práci NCOZ a VSZ v Praze.

Je však nadevší pochybnost, že policejní orgán v korupční kauze exsoudce Sováka nashromáždil dostatek důkazů pro budoucí relevantní podklad pro podání obžaloby k soudu.

Ataky Šalamounu, že obviněný Milan Bíba je kriminální živel s bohatým trestním rejstříkem je nutné právě vztáhnout do souvislosti s osobou exsoudce Sováka, kdy coby tehdy činný soudce Vrchního soudu v Praze byl více jak rok ve velmi častém kontaktu se závadovou osobou Milanem Bíbou.

Je nutno rovněž uvést, že v minulosti činný soudce Sovák měl pro kriminálně závadové osoby slabost, ať už to byl člen Berdychova gangu Větrovec (t.č. rovněž obžalovaný) a další... Prostřednictvím KZO ostatně využíval i prospěch, například v podobě vozidla s řidičem, pokus o zahlazení jeho nehody při řízení vozidla s 2,48 promile v krvi atd.

Ani plagiátorství nebylo Sovákovi cizí...

Co se týče údajného meritu písemné interpelace na ministra vnitra lze uvést, že ani Jan Hamáček nemá oprávnění v rámci přípravného řízení jakkoli zasahovat do živé trestní kauzy, nebo z ní poskytovat jakékoli informace...

Proto se ani nelze divit, že četné šalamounské pamflety typu podnětu ministryni spravedlnosti na kárné řízení vůči soudkyni Obvodního soudu pro Prahu 1 Mgr. Pavle Hájkové či šalamounská Výzva adresovaná vrchní státní zástupkyni VSZ v Praze JUDr. Lence Bradáčové k vyvození osobní zodpovědnosti působí v tom lepším případě úsměvně... ????